צרו קשר
ּ

מערכי שיעור מעניינים

במידה ואתם מעוניינים למצוא מערכי שיעור מעניינים, הרי שתוכלו לאתר אותם בקלות באתר של אהוד שמיר. האתר הוקם מתוך מטרה לאפשר למורים ומחנכים בכל רחבי הארץ ליצור שיח משמעותי ואנושי בקרב התלמידים. כך ניתן יהיה להעלות לסדר היום נושאים שונים אשר לרוב לא מועלים במסגרת בית הספר.

טיפים לבניית והתאמת מערכי שיעור מעניינים

כל מורה או מחנך מן הסתם מעוניין להעביר מערכי שיעור מעניינים לתלמידיו. אך על מנת שנוכל להשלים משימה זו בהצלחה, יהיה עלינו לוודא כי מערכי השיעור, בין אם המוכנים או בין אם אלו שאנו יצרנו, יהיו מתאימים לתלמידים ויצליחו לעורר בהם עניין. על מנת להצליח לעשות זאת, ניתן להיעזר בהמלצות הבאות:

  • התאמה לחיי היום יום של התלמידים – בחרו נושאים אשר חופפים לתחומי העניין והאירועים האקטואליים מחייהם של התלמידים. כך תוכלו לבנות את מערכי השיעור המרתקים ביותר, בהם התלמידים ימצאו עניין רב.
  • חדשות – לא ניתן לוותר גם על סוגיות אקטואליות מהעולם. בין אם בארץ או במדינה אחרת, מתרחשים אירועים מהם נוכל ללמוד. את הנושאים הללו ניתן יהיה לפתוח לדיון וכך לאפשר לתלמידים להתעדכן באירועי העולם.
  • ציוד ואביזרים – במהלך השיעורים תוכלו ליצור אקסטרה עניין בעזרת שימוש בציוד אשר לרוב אין הוא מהווה חלק מהשיעורים. כתבי עיתונות, כרטיסיות, סרטונים ואולי אפילו משחק כלשהו. הדבר ללא ספק יצור עניין בקרב התלמידים ויאפשר לכם העברת שיעור מהנה ופעיל לתלמידים.

מערכי שיעור מעניינים שמפתחים את השיח האנושי

מערכי השיעור המוכנים אותם תוכלו למצוא באתר של אהוד שמיר מציעים דילמת ערכים במרכזם. כך למעשה ניתן יהיה להציג בפני התלמידים סיפורו של אדם, קטע עיתונות, סרטון או פוסט במדיה חברתית. אלו יוכלו להצית את הדיון ולאפשר את קיומו של שיח אנושי פורה ומשגשג. כך שהתלמידים יוכלו לפתוח בדיון ערכי אשר יסייע להם לפתח את יכולות התקשורת שלהם כמו גם לדון בנושאים שייתכן ועד כה לא נגעו בחייהם כלל.

מערכי שיעור מעניינים של אהוד שמיר

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ