צרו קשר
ּ

מערכי שיעור חינוך

אם גם אתם מגדירים את עצמכם בתור אנשי חינוך, הרי שאתם כבר מבינים את חשיבותם של מערכי שיעור חינוך. אך בתור מורים, אתם בוודאי כבר מבינים כי לא תמיד נוכל ליצור את מערך השיעור האידיאלי במהירות, כך שניתן יהיה להיעזר באתרו של אהוד שמיר, אשר היה בעברו גם מורה ומחנך בבית ספר תיכון. האתר ניתן למצוא מערכי שיעור בנושאים שונים אשר לבטח יצליחו לעורר שיח פעיל ופתוח בין כלל תלמידי הכיתה.

חשיבותם של מערכי שיעור חינוך

מערכי שיעור חינוך טומנים בחובם חשיבות ומשמעות רבה. זאת מפני שהם מהווים דרך ישירה להשפעה על התלמידים ועל עולמם הפנימי. הקפדה על מערכי שיעור מעניינים תוכל לדרבן את התלמידים להשתתף בשיעור ותסייע להם לרכוש כישורי חיים קריטיים לעתיד.

  • במהלך השיעורים ניתן יהיה לחשוף את התלמידים למגוון רחב של אירועים אקטואליים אשר מתרחשים סביבם. כך שגם בשעה שיש תלמידים אשר לא מודעים לכל המתרחש בחדשות, השיעורים יוכלו להעשיר ולהעמיק את הידע שלהם בתחומים שונים.
  • המטרה של שיעורי החינוך היא גם לאפשר להעלות לדיון מקרים ומצבים שונים אשר נוגעים ישירות לחייהם של התלמידים. כך שגם אירועים שונים אשר מתרחשים בבתי הספר יכולים להוות רעיון נוסף לשיעורי החינוך.
  • השתתפות בדיון קבוצתי תוכל ללא ספק להעניק כישורי שיח מרשימים לכל התלמידים שנוכחים בשיעור. כך יוכלו ללמוד להקשיב לחבריהם ולבטא את עמדתם בצורה מנומקת ומכבדת את הבריות.

מערכי שיעור חינוך להתפתחות הדימוי העצמי וההשתלבות בחברה

שיעורי החינוך, בכל שכבת גיל, הינם משמעותיים ובעלי השפעה רבה על עולמם של התלמידים. היכולת שלהם להשכיל את הילדים הינה חיונית להתפתחות דימוי עצמי חיובי וליכולת להשתלב בחברה, הן בבית הספר והן לאחר סיום הלימודים. באתר של אהוד שמיר תוכלו למצוא מגוון רחב של מערכי שיעור מפורטים אשר במרכזם נמצאות דילמות ערכיות משמעותיות אותן תוכלו להעביר לדיון לידיהם של התלמידים שלכם.

מערכי שיעור חינוך להתפתחות הדימוי העצמי וההשתלבות בחברה

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ