צרו קשר
ּ

מערך שיעור חינוך חברתי

במידה ואתם מחפשים אחר מערך שיעור חינוך חברתי, הרי שהגעתם למקום הנכון. באתר של אהוד שמיר, ניתן יהיה למצוא את מערכי השיעור המעניינים ביותר אשר ללא ספק יצליחו לעורר שיח אנושי וחברתי עשיר בין כלל המשתתפים בשיעור. שיעורי חינוך נועדו לסייע להציג בפני התלמידים את הסוגיות הערכיות השונות אשר מקיפות אותנו במהלך שגרת היום יום שלנו, כך שיוכלו לפתח בעבור עצמם, בעזרתו של המחנך והתלמידים האחרים, את המצפון המוסרי של עצמם.

לא תמיד חייבים להיצמד אל מערך שיעור חינוך חברתי

בנייה של מערך שיעור חינוך חברתי יכולה להיות לעיתים קרובות משימה מאתגרת במיוחד, במיוחד למורים חדשים. כך שכעת, גם מורים בתחילת דרכם וגם מורים וותיקים ומנוסים יכולים להיעזר במערכי שיעור מוכנים אשר ייעודיים לשעות החינוך ומאפשרים את יצירתו של שיח חברתי עשיר ומורכב.

זכרו כי דווקא בנושאים אשר דנים בחינוך, במעורבות חברתית ובהשפעה של אדם על חברו, אין הכרח להיצמד למערך השיעור בכל דקה. הרשו לשיחה לתפוס את הכיוון הטבעי שלה וכך התלמידים יוכלו לפתח את השיחה לכיוונים אשר נוגעים בהם במהלך שגרת היום יום שלהם.

דווקא במצבים אשר השיחה גולשת לתחומים אחרים, אך גם מאפשרת את השתתפות כלל התלמידים, תהיה השיחה ממצה בצורה היעילה ביותר. כך כל תלמיד יוכל לשתף את המקום בו נושא השיעור השפיע על חייו ויוכל לחלוק את רגשותיו בנושא ודעותיו האישיות בנוגע לכך.

חשיבותו של חינוך חברתי

חינוך חברתי ערכי הינו משמעותי במיוחד בחיי בית הספר ובמסגרתו. הוא למעשה יהיה זה אשר יסייע בגיבוש בתפיסה החינוכית של בית הספר ויעניק לנו, בתור המורים והמחנכים, את האפשרות להעשיר את עולמם של התלמידים ולהרחיב את ידיעותיהם על המתרחש סביבתם. בשיעורים הללו ניתן ואף מומלץ להעלות נשאים אקטואליים ולנסות לשלב אותם כמה שאפשר עם חיי היום יום במסגרת הבית ספרית.

מערך שיעור חינוך חברתי מעניין של אהוד שמיר

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ